Některé světelné zdroje jsou vhodné pouze pro venkovní osvětlení a některé najdeme jen v interiérech. Světla, která patří mezi výbojky, bychom mohli najít jak v interiéru, tak i v exteriéru. Je to dáno i tím, že je celá řada různých druhů, které mají různé uplatnění.
- Výbojka pracuje pomocí rozličných plynů, které dávají výslednému světlu nezaměnitelnou podobu.
- Neonové světlo známe jako červené nebo oranžové.
- Jestliže si pořídíme výbojku naplněnou heliem, pak nám bude svítit bíle až oranžově.
- A tak bychom mohli pokračovat ještě dlouhou dobu.
Jednou z velmi využívaných světel z této kategorie jsou halogenidové výbojky. Díky sloučení záření par rtuti s produkty, které vzniknou při štěpení halogenidů se na světlo světa dostává halogenidová výbojka, která je oceňována jako luxusně vypadající zdroj světla zejména pro shoplighting.
- Velká světelná výtěžnost a vysoký index podání barev ji předurčily k osvětlování showroomů, hal, výroben a dalších průmyslových zařízení.
Světlo budoucnosti
Halogenidové výbojky se dobře uplatňují i při osvětlení velkých stadiónů, protože jsou schopny vydávat doslova extrémně velké množství světla.
- Tyto druhy světelných zdrojů mají tedy skutečně široké uplatnění.
- Jsou vhodné především tam, kde je zapotřebí přesně zobrazit barvy a dokonalým způsobem prezentovat výrobky.
- Což znamená, že jsou vhodné do výkladních skříní a dalších prezenčních prostor.
- Vítané jsou i tam, kde se klade důraz zejména na efektivitu a dlouhou životnost.
Uplatnění zejména v továrních halách a sportovních stadionech.
Jejich velké přednosti objevili i pěstitelé cizokrajných druhů rostlin a chovatelé exotických zvířat.Pro osvětlení skleníků, akvárií a terárií jsou prostě ideální. A to za poměrně nízkou cenu. Zejména, pokud mezi sebou náklady a výkon porovnáme.